Bramy segmentowe – który model najlepiej wybrać?

Na rynku bram garażowych segmentowych mamy coraz większy wybór jeśli chodzi o rozmaite kształty, wzory czy nawet napędy. Nie jest łatwo zatem wybrać taką, która będzie najodpowiedniejsza. Aby podjąć właściwą decyzję trzeba przede wszystkim zdefiniować czego oczekujemy od bramy, jaki komfort ma zapewniać, a także ile mamy na nią miejsca, jaki charakter działki posiadamy.

Czym są bramy garażowe segmentowe?

Bramy segmentowe, to bramy, które składają się z połączonych ze sobą paneli, czyli segmentów. Najczęściej wykonuje się je z ocynkowanej stali. Bramy tego typu szczególnie sprawdzają się na działkach, które nie posiadają zbyt wiele miejsca, np. gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę.

Poszczególne segmenty bramy otwierają się kolejno do góry, składając się pod sufitem lub w bok, składając się przy ścianie, zależnie od wybranego rodzaju. Cały proces przebiega sprawnie i płynnie, nie są wymagane duże nakłady siły.

Montaż bram segmentowych

Montaż bram garażowych jest polecany, gdy posiadamy miejsce na prowadnice przy suficie lub przy ścianach. Mimo to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować bramę segmentową w dowolnym garażu. Jeśli budowa garażu nie przewidziała dodatkowego miejsca na nadproża można zastosować specjalny profil renowacyjny.

Izolacja bramy segmentowej

Bramy segmentowe ze względu na swoją konstrukcję mogą świetnie wpasować się w garażach ocieplanych lub takich, które są częścią domu. Istotnym czynnikiem jest wówczas odpowiednia izolacja bramy. Należy szukać bram posiadających precyzyjne uszczelnienie oraz warstwę izolatora w postaci specjalnej pianki. Warstwa izolacyjna standardowo wynosi 40 mm, jednak dla domów energooszczędnych wynosi nawet 60 mm.

Bezpieczeństwo domu przy bramie segmentowej

Oferta producentów odpowiada również na potrzeby klientów względem bram antywłamaniowych. Marka WIŚNIOWSKI zadbała o wszelkie potrzebne atesty względem włamań oraz szeroką gamę modeli. Bramy antywłamaniowe znacznie utrudniają złodziejowi dostanie się do naszego domu.

Inną cechą obecnie produkowanych bram jest bezpieczeństwo w ich codziennym użytkowaniu. Istnieje wiele rodzajów bram posiadających nawet 5 m szerokości, a tym samym duży ciężar. Bramy segmentowe posiadają specjalne zabezpieczenia chroniące przed ich zsunięciem w razie awarii.

Mechanizm bram posiada także ochronniki przed zakleszczeniem palców oraz wyłącznik przeciążeniowy, który cofa bramę, gdy napotyka nagłą przeszkodę. Dodatkowo można je wzbogacić w fotokomórki, dające dodatkową ochronę.